You are currently viewing 17- İdrardan Üretilmiş İlaçlarla Aşılama Macerası

17- İdrardan Üretilmiş İlaçlarla Aşılama Macerası

Şu zalım hayat bana lucrin ilacının işlevini, lh seviyesinin anlamlarını öğretirken kadınların idrarından alınarak yapılmış ve yüksek dozda lh ve fsh içeren merional, menopur , menogon gibi ilâçları da yumurta büyütme sevdasıyla vücuduma şırıngalatmıştı.

   Bir terslik vardı, lucrin kullanmayı da adet olamayınca kesmiştim. O kadar Lucrin kullanmama rağmen lh çok yüksek çıkmıştı. Şimdi tüp bebeğe başlayacak mıydık yani? Adetim geciktiğine göre benim yumurtalar içerde ne alemdeydi kim bilir? Muhteşem 4’lü hormon testi (lh,fsh,E2,prolaktin) kanda horon tepiyor olabilir miydi? Rahim kalınlığı Çin seddine ulaşmış mıydı? Adet olsam da acaba hâlâ hamile olabilir miydim? Ben kimdim? Burası neresiydi? Peki Zeki Müren de…….

   Karizmayı çizdirmemek adına tüm bu soruları elbette Göğşen Hoca’ya soramasam da sinir bozucu ve mantıksız bir gerçekle karşı karşıya kalmıştım. Kandaki LH değerim 26 çıkmıştı.

    Lh ve fsh, hipofiz bezinden yumurtanın gelişimini sağlamak adına üretilen hormonlardı. Benim 15 gün lucrin kullandığım bu dönemde özellikle yumurta üretimimin baskılanması, yani lh değerimin 1 ile 5 arası gibi çok düşük bir seviyede olması beklenirken 26 çıkmıştı! Yani yumurtalar gümbür gümbür geliyordu, hiç de baskılanmamıştı. Hatta Göğşen Hoca iğneyi kullanmadığımı bile düşünmüştü. Ama iğne benim Ferrari hızıyla rahimde cirit atan yumurtalara fayda etmemişti. Yani tedaviye başlayamadık. Sonraki ay da Lucrin kullanmadığım halde adetim 10 gün geçince ve ben yine kendimi hamile sanıp kafayı sıyırma noktasına gelince Lucrin benim için lânetli ilaçlar listesine geçti.

    Birkaç ay ara verdikten sonra Göğşen Hoca yine aşılama denememizi istiyordu. Aşılama bana göre normal ilişkinin labaratuvar araç gereçleri ile uygulanış şekliydi .Yüzde 10 gebelik ihtimali vardı .Ciddi sorunu olmayan çiftlerde de aslında normal ilişkide de oran çok farklı değildi. Ama bizim sperm sorunu olduğu için ,en hızlı giden ve en kaliteli spermlerin seçilip tam da yumurtanın çatladığı gün rahme fırlatılması fikri, bizim için daha iç açıcıydı. Umudum pek olmasa da, hadi bir de bunu deneyelim bilgileniriz, kültürümüz artar, diyerek hastaneye gittik. Adetin 2.günü merional ,menogon ,menopur gibi 75 mg’lik iğnelerden birini vurulmaya başladım. Bu ilaçlar yumurtayı geliştirmekle görevli fsh ve lh hormonlarını barındırıyordu.  Bu ilaçların aslında menopoz döneminde kadınların idrarında bol miktarda bulunan fsh ve lh’ ın laboratuvar ortamında saflaştırılarak üretildiğini öğrendiğimde çok şaşırmıştım. Resmen sidik vuruluyordum yani! Üstelik bir dünya para vermiştim o birkaç damla sidiğe! Aslında gonal ,purogen gibi yumurta geliştirici ilâçların içerikleri hemen hemen aşılama ilaçları ile aynıydı. Ama onlar en azından labaratuvar ortamında üretilen saf fsh içeren ilâçlardı. Verdiğim paraya değiyordu.

 Ah be yavrum…Baban sana kavuşmak için ot kökleri, zıkkımın dipleri, bekletilmiş soğan sarımsak ezmeleri yerken ,anan dünya para sayıp şırıngayla vücuduna elalemin sidiğini zerk ediyordu. Doğunca da senin sidiğini temizleyecekti… Analık böyle bir şeydi işte…

Bakalım aşılama sonucu ne olacaktı.

Sitemize gönderdiğiniz yorumdan dolayı teşekkür ederiz...