Mart 2021 Kızıma Mektuplar

Aslında hamileliğimden bahsediyordum. Ama şu an öyle bir an ki… Kanım kaynadı fokur fokur yine sana. Karanlıkta saf saf güldüm kaldım öylece. Azıcık bi “şimdi” penceresi açmak istedim hikayemize..

Saat 21.30. Seni uyutmak için odaya geçtik. Her zamanki gibi zıplamaklar, pazarlıklar, sabah telefonunu saklama sakın, demekler…Sonra da karşıma oturup karanlıkta oyun hamuruyla oynamaya başladın. Kendi kendine konuşarak oyunlar oynamaklar sırasında, aneeee, dedin, efendim kızım dedim. Seni çok seviyorum, dedin sonra. Ben de seni çok seviyorum dedim, ama ben on milyon yüz tane seviyorum, dedin. Kızım ben daha çok seviyorum, diyecektim ama demedim. Çünkü ne zaman öyle desem kızıyorsun, bu bir yarış sanıp ağlıyorsun, hayır sen değil, ben daha çok seviyorum diye:)) Geçen gün de korkarak spor salonuna girdik seninle, bi karmaşa, bilgi alıyoruz falan. Birden fısıldayarak bana dedin ki, Anne! Seni seviyorum! Geçen gün spor salonuna gittiğimizde kalabalıktan ürküp yanıma oturdun. Anne korkuyorum, dedin sende az rastlanır bir masumiyetle:) O karmaşada birden bana dedin ki, anne, seni çok seviyorum!

Sevilmek… Yarışma kazanmaklar dan çok daha büyük bir değer aslında, en önemli yarışın en değerli hediyesi sevilmek. Zor bulunan, kolay sanılan, hemen söylenen, geç sinen, güç yaşanan, hep istenen, az duyulan bir his… Bana bu duyguyu yaşattığın için, en çok sen, ailemden sonra en büyük sen, en güzel sen yaşattığın için bundan sonraki hayatımı sana adayacağım. Daha değerli ne var ki hayatta senden başka? Bir evladı sevmek ve onun tarafından sevilmek…Ne büyük nimet, ne çok bekledim, ne çok mücadele ettim, ne çok gözyaşı döktüm, ne mutlu bana be çiçeğim!

Şimdi yatağa yattın ve sanki yazdıklarımı okur gibi dedin ki, anne seni en çok ben seviyorum.” Daha dörde çeyrek kalayken senin tarafından sevilmek…Herkes gitse bile Rabbim ömür verirse hep senin yanımda olacağını bilmek…

Evet bazen beni delirtiyorsun, bağırıp çağırıyorum sana, hatta çoğunlukla bu kadar masum değilsin ama yine de tek bir halin tüm yorgunluklarını unutturuyor be tatlı cadım!

Sitemize gönderdiğiniz yorumdan dolayı teşekkür ederiz...